SEVGİ YOLU DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Hakkımızda

Doğa severler keşfetmeyi sevenler olarak sevgi yolu doğa Sporları Kulübü temelerini 2018  yılında atmış 2019 yılında Spor Kulübü tescilini almıştır ve dağcılık branşında Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olarak faaliyet göstermektedir.  Faaliyetlerimiz spor kulüplerinin tabi olduğu mevzuata göre düzenlenir.

Dernek faaliyetlerimizi tüzüğümüz kapsamında yürütürken, özellikle dağcılık branşına ait faaliyetlerimiz sportif bir disiplin ile Dağcılık Birimimiz tarafından planlanır. Bunun yanı sıra doğa yürüyüşü, kampçılık  ve diğer doğa sporu etkinliklerini de yaparız. Plandığımız bütün bu etkinliklerde insan hayatı bizim için son derece önemlidir ve bu sebeple doğada eğlenip keyif alırken belli bir disiplin içinde hareket etmemiz gerektiğini unutmayız.

Sedak da doğa yürüyüşleri, birer doğa sporu etkinliğidir. Lider ve artçı dışındaki arkadaşlarımızı ara sporcu olarak düşünür ve etkinliğin yükünü paylaşırız. Doğa yürüyüşlerimiz takım sporu anlayışı ile gerçekleştirilir.

Etkinliklerimiz sırasında doğaya saygılı misafirler olarak davranırız. Doğaya yanımızda götürdüğümüz her şeyi şehre geri getirir, kesinlikle hiç bir atık çöp bırakmayız. Şehirden doğaya gürültü götürmeyiz, sıklıkla susar, dinler ve dikkatle izleriz.

SIKCA SORULAN SORULAR

Nasıl üye olabilirİm

Kulübümüz her T.C. vatandaşının katılımına açıktır. Öncelikle gelin tanışalım, genele açık etkinliklerimize katılın. SEDAK ın amaç ve hedeflerini beğenip bize destek vermek, çalışmalarımızda ve birimlerimizde görev almak isterseniz üyemiz olabilirsiniz.

Zormu yaş sınırı varmı

Zor değil ! Herkesin zoru da aynı değil ! Yapabilirsiniz Etkinliklerimiz dostluk ve arkadaşlık havası içerisinde gerçekleşir. 

Zihninizde sınırlarınız yoksa bizim yaş sınırımız yok. Yaş denilen rakamlarımız başka başka. 

Etkinliklerinizden Nasıl Haberim Olur 
 
Etkinliklerimiz den haberdar olmak için gezi planımız sayfasını ve sedak sevgi yolu instagram sayfası ve facebook sayfasını takip edebilirsiniz.
 
Daha fazla nasıl bilgi alabilirim
 
İletişim sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz
 
Mutluluğu anlatmak; Masal yazmak gibi birşey değil. Hayallerini, sevdiğin renge boyamak. Güneşin sıcaklığını, Yağmur damlalarını, sisin içindeki güzelliği, Bir damla suda görmek gibi bir şey.